DUYURULAR
 • 01 Eylül 2021

  Eylül Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Eylül 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

 • 01 Ekim 2021

  Ekim Ayı Yemek Listemiz Yayınlandı!

  Yemek listelerimiz aylık olarak hazırlanır, velilerimiz ve öğrencilerimizle düzenli olarak paylaşılır. Ekim 2021 yemek listemizi buradan inceleyebilirsiniz.

DOĞRU STATÜ

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
KULÜPLER
KATILIMCI & ÜRETKEN & AKTİF BİREYLER

Kampüslerimizde öğrencilerimizin sosyal ve akademik hayatını destekleyen, kişisel gelişimine katkı sunan, etkinlik bazında kendi özel hedefleri olan kulüp ve proje çalışmaları yürütüyoruz. Bu kulüp ve etkinliklerin donanımlı, deneyimli, katılımcı, üretken ve aktif bireyler yetiştirmedeki etkisine çok güveniyoruz.

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
AKIL OYUNLARI KULÜBÜ


Akıl oyunlarının temel amacı, çağın en büyük problemlerinden olan zihin tembelliğinden kaynaklanan pasif yaşamın önüne geçerek kulübe katılan öğrencilerin mantık, muhakeme, sorgulayıcı anlayış, yaratıcı düşünme, akıl yürütme, strateji geliştirme gibi becerilerini geliştirerek daha üretken bir zihinsel aktivite kazanmalarını sağlamaktır. Bununla birlikte öğrencilerimizin kurum içinde ve yurt çapında akıl oyunları alanında yapılacak olan turnuvalara katılmalarını sağlamak ve çeşitli başarılara imza atmalarına aracı olmak kulübümüzün temel amacıdır.


Yaşamak, kendi kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak etinden kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. GOETHE

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
BİLİM, FEN ve TEKNOLOJİ KULÜBÜ


Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübünde amacımız öğrencilerimizin kişisel becerilerini ortaya çıkarmak, pozitif ve analitik düşünebilme, yorumlama, analiz ve sentez yapabilme gücünü geliştirmek, bilim ile barışık hale getirebilmektir. Kulüp çalışmaları kapsamında öğrenciler; bilim, fen ve teknoloji alanlarında araştırmalar yapacak, projeler geliştireceklerdir. Araştırma ve gözlem yapmak, disiplinli şekilde çalışmak ve verilen görevleri zamanında yerine getirmek öğrencilerin bu kulüpte özellikle dikkat etmeleri gereken sorumluluklarıdır. Bilim, Fen ve Teknoloji kulübü ayrıca TÜBİTAK tarafından her yıl ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Araştırma Projeleri Yarışması” için çalışma yapacak öğrencilerin hazırlık kulübüdür. Öğrencilerimiz, bu kulüp ile yıl içinde veya bir sonraki yıl katılacakları TÜBİTAK yarışmaları için proje hazırlıklarını öğretmenleri ile birlikte sürdürmektedirler.


Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
MÜZİK KULÜBÜ


Gençlerin müzik üzerine geliştirebilecekleri projeleri teşvik etmek, yapılacak atölye çalışmaları ile müziğin gelişimine katkıda bulunmak, aynı zamanda her bireye enstrüman kullanmayı öğretmek, bunları yaparken müzik dilinin hayata kattığı anlamı fark ederek notalarla birlikte entelektüel derinliğe ulaşabilmek, farklı kültürel köklerin ve değerlerimizin müzikteki yansımalarını doğru bir biçimde değerlendirebilme yeteneğini kazandırabilmek kulübümüzün temel amaçlarındandır.

Branşlarımız:

 • Gitar Eğitimi
 • Ukulele Eğitimi
 • Ritim Eğitimi
 • Konservatuar Hazırlık
 • Bateri Eğitimi
 • Koro
 • Güz ve Bahar Festivalleri
 • Gençlik Festivalleri
 • Müzikte Yetenek Yarışmaları
 • Ünlü Sanatçılarla Konserler

Müzik; esrarengizliğin içinde yaşayabileceğimiz en güzel deneyimdir. ALBERT EINSTEIN

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
RESİM KULÜBÜ


Resim kulübümüzün amacı, resim sanatına, sanatçılarına, tarz ve yaklaşımlarına dair öğrencilerimizin bilgi ve deneyim elde etmesinin zeminini hazırlamaktır. Kulübümüz; öğrencilerin uzman öğretmenleri ile birlikte el becerilerinin, görsel zekalarının ve resim yorumlama yeteneklerinin gelişmesine yardımcı olacak çalışmalar yürütmektedir. Resim, kil, ebru ve vitray çalışmaları, karikatür ve grafity projeleri, sergi ve sanat atölyesi gezileri, bu sanatın alt dalları ve sanatçıları ile ilgili kitap okuma etkinlikleri, film gösterimleri, belirli bir tarz ve konsept çerçevesinde sergi hazırlamak vb. çok çeşitli etkinliklerle öğrencilerimizin resimle olan ilişkisini derinleştirmekteyiz.


Ressamın ellerinde ve aklında kainat vardır. LEONARDO DA VINCI

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
SPOR KULÜBÜ


Kulüp amacımız bireysel farklılıkları dikkate alarak var olan yetenekleri ortaya çıkarıp bunları performansa dönüştürmektir. Voleybol, basketbol, masa tenisi ve dart kulübümüz faal olarak çalışmakta ve kulüp bazında her yıl düzenlenen il ve ilçe turnuvalarına katılmaktadır. Aktif spor yapan öğrencilerimizin kulüpleri ile iletişim halinde kalarak gelişimlerini hassas bir şekilde takip etmekteyiz. Kulübümüzün organize ettiği tüm sportif faaliyetlerde yegane amacımız zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmektir. Aktivitelerimizde öğrencilerimizin karakterine doğrudan etki edecek bilince ulaşmalarını, iyi bir sporcunun sahip olması gereken kendine ve çevreye saygı, özveri, sorumluluk gibi temel değerleri edinmesini ve farkındalık düzeyinin yükselmesini hedeflemekteyiz.


Bir milletin sporda gösterdiği azim onun geleceğini yükseltir. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
TİYATRO KULÜBÜ


Öğrencilerimizin kişisel gelişimlerini sanatsal yönden desteklemeyi amaçlayan kulübümüzde hayal gücü ve yaratıcılık temel kavramlarımızdır. Kulüp üyeleri ekip çalışması halinde yapılan oyunculuk egzersizleriyle farkındalık, dikkat, ritim, konsantrasyon, beden dili, diksiyon ve doğaçlama tekniklerini geliştirirken oyun çalışmasında da empati kurma, karakter ve oyun çözümleme konusunda belli tekniklerle tanışırlar. Süreç her sene Dünyalar Tiyatrolar Günü’nde prömiyerini yaptığımız oyunumuzun sahnelenmesiyle tamamlanır. Oyunlarımızın dili, yabancı dil öğrenimini de yaşamsal olarak desteklemek adına İngilizcedir.


Sanat dünyayı yansıtan bir ayna değil dünyanın onunla şekillendirildiği bir çekiçtir. BERTOLT BRECHT

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
YABANCI DİL KULÜBÜ


Kulübümüzün amacı, öğrencilerimizin sürekli gelişen, değişen kültür ve bilim dünyasına kolaylıkla uyum sağlamalarına yardımcı olmak ve yabancı dil öğrenmenin gerekli olduğu günümüzde dil öğrenimine karşı önyargıları kırmak ve öğrenilen dili sevdirmektir. Yabancı dilin yaşayarak öğrenileceği inancıyla, günlük hayat akışında kullanımını destekleyecek konuşma kulüpleri, okuma etkinlikleri, yabancı dilde tiyatro ve sinema gösterimi gibi etkinliklerle de destekleyerek kullanımın yaygınlaşıp, kolaylaşmasını hedeflemekteyiz. Kulüp olarak her sene Mun, Oxford Big Read Competition ve Hippo Language Competition’a katılmaktayız.


Dil, yapılması için herkesin, bir taş koyduğu şehirdir. RALPH WALDO EMERSON

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
SOSYAL DAYANIŞMA VE SİVİL SAVUNMA KULÜBÜ


Kulübümüzün amacı, öğrencilerimizi, canlı haklarına ve demokrasi ilkelerine saygı duyan, kendisini ve çevresini tanıyabilen, toplumun ve doğanın ihtiyaçlarını gözlemleyip bu amaçla sosyal duyarlılığı güçlü bireyler olarak yetiştirmektir. Kulüp programımız, öğrencilerimizde sosyal farkındalık yaratmak ve insan ile diğer canlılar arasındaki etkileşimi güçlendirmek üzere çeşitli teorik ve saha çalışmalarından oluşmaktadır. Çöp toplamak, atık ayrıştırmak, geri dönüşüm materyali biriktirmek, yardım kampanyaları düzenlemek, sokak hayvanları besleme hareketleri, fidan dikimi gibi kulüp üyelerimizin birebir katılımcısı olduğu etkinlikler sayesinde yaşadığı toplumda fark yaratabilme imkanı olduğunu yaşayarak deneyimleme fırsatları sunuyoruz.


Hayır işlerine inanmıyorum. Dayanışmaya inanıyorum. Hayırseverlik çok dikey. Yukarıdan aşağı iniyor. Dayanışma yataydır. Ötekine saygı duyar. Diğer insanlardan öğrenecek çok şeyim var. EDUARDO GALEANO

DOĞRU STATÜ EĞİTİM KURUMLARI
YARATICI YAZARLIK KULÜBÜ


Yaratıcı yazarlık kulübümüz, hayal gücümüzü yazma becerilerimizle buluşturduğumuz bir kulüp. Biz bu kulüpte düş gücümüzü yeni fikirler, bakış açıları ve yazma teknikleri ile birleştirip kelimelere döküyoruz. Ülke, il ve ilçe çapında yapılan öykü, şiir ve kompozisyon yarışmalarına katılıyor, daha iyi yazmanın peşinde okuyor, düşünüyor ve araştırıyoruz. Okuduklarımızı, izlediklerimizi, gördüklerimizi, fikirlerimizi ve hayallerimizi birbirine karıştırıp ortaya hepsinden daha başka bir bütün çıkarıyoruz. Biz buna yazmanın büyüsü diyoruz. Etkinliklerimiz sayesinde kulüp üyelerimizin anlama, yorumlama, empati kurma, kendini daha kolay ve doğru ifade edebilme, hayal gücünü değerlendirebilme kabiliyetlerinin gelişmesini hedefliyoruz.


İnsan, içinde bir yabancıyı barındırır; yazmak, işte o yabancıya ulaşmaktır. MARGUERITE DURAS

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt